Nevidím inú cestu ako predčasné voľby

Autor: Kristína Deáková | 7.4.2018 o 16:54 | Karma článku: 1,93 | Prečítané:  228x

To čo obyčajný človek môže v tejto príšernej situácií urobiť je protestovať na námestiach a podpísať petíciu o predčasných voľbách. Inú cestu k zmene nevidím.

Situácia okolo novej Pellegríniho vlády, protestov, zhromaždení, trapasov a neviem čoho všetkého, síce trochu utíchla ale nič sa nevyriešilo.

Iniciatíva Za slušné Slovensko sa po tom ako zrušili zhromaždenie 23.3. a následne sa nanútili na zhromaždenia do iných miest, rozhodli že veď vlastne oni nekončia a dnes bude ďalšie zhromaždenie kde požadujú odvolanie policajného prezidenta Gašpara. Ale čo sa tým vyrieši?

Okrem iného údajne vzniká politická strana Za slušné Slovensko , organizátori zhromaždení sa od toho dištancujú, tvrdia že to niesu oni a podniknú právne kroky. Dobre teda.

Na zhromaždení 13.3. vystúpil na pódium aj R.Stanke ktorý mal úžasnú reč na ktorej konci vyzýval ľudí k predčasným voľbám ako jedinému riešeniu. Nuž potom no organizátori niekoľko krát povedali že vlastne oni nechceli predčasné voľby. Dobre teda. Ale znova si na dnešné zhromaždenie pozvali R. Stankeho. tak teda uvidíme.

Takže pre mňa vlastne jediné čo táto iniciatíva dosiahla bolo výmena Fica za Pellegríniho ktorý sa chudák hneď na začiatku strápnil "špáratkom" ,nahradenie Kaliňáka, Druckerom ,za ministra spravodlivosti Gábora Gála o ktorom je množstvo pochybnosti, a za ministerku kultúry L.Laššákovú ktorá bola vo funkcií len pár dní a už stovky umelcov podpísali petíciu na jej odvolanie. o ďalších postoch nebudem hovoriť pretože všetci vedia ako to je.  Pre mňa sa nezmenilo absolútne nič.

Je to len výmena postáv, predstavitelia tej istej strany, kamaráti a partneri. O prepojení mafie s vládou o ktorej písal Ján Kuciak, takmer nikto nepochybuje. Stále sa objavujú nové dôkazy, kauzy, podozrenia. A ľudia začali rozprávať. Hovorí sa o korupcií a podvodoch. Podozrivý ľudia sú stále vo vláde.

Tak do kelu aké zmeny nastali? Za toto Ján zomrel? Aby sa len vymenili postavy?

Som si istá že Ján chcel slobodu a spravodlivosť. Toto nieje ani sloboda a už vôbec nie spravodlivosť.

Preto ako jediné možné riešenie vidím predčasné voľby. Aby sme sa všetci mohli slobodne rozhodnúť koho vo vláde chceme a koho nie. Nepovažujem za správne že o tom kto nám vládne rozhoduje niekto iný a nie my sami, obzvlášť v situácií v ktorej sa Slovensko nachádza teraz.

Predčasné voľby môžu situáciu zmeniť a dokázať že Slovensko je krajina kde vláde ktorá sa tam dostala vďaka nám, odtiaľ aj odíde a nechá ľudí opäť rozhodnúť o tom kto má viesť krajinu.

Iniciatíva hnevám sa veľmi výstižne popísala dôvody predčasných volieb. Preto ich aj zverejním.

Obnova legitimity vlády

Požadovaná zásadná rekonštrukcia vlády sa neudiala a ani novej vláde nedôverujeme. Ak jej dôveruje parlament, tak nedôverujeme ani parlamentu. Preto je potrebné zmeniť jeho zloženie.

Súčasné rozloženie politických síl v parlamente nereflektuje aktuálne politické preferencie nás občanov. Už pri vzniku vládnej koalície sa niektorí voliči cítili byť oklamaní. Sklamanie a nedôvera voči voleným zástupcom vzrástli po podozreniach, ktoré sa objavili po vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Ak chceme obnoviť legitimitu našich volených zástupcov sediacich v parlamente môžeme tak spraviť jedine prostredníctvom predčasných parlamentných volieb.

Systémové zmeny

Práve v období predvolebného boja sú politické strany či hnutia motivované sa uchádzať sa o priazeň voliča aj verejnými záväzkami smerujúcimi k systémovým zmenám.

Bez vôle zákonodarného zboru sa zákony a pravidlá menia len ťažko. Musia v ňom teda sedieť ľudia, ktorí budú zárukou toho, že systém nebudú zneužívať vo svoj prospech a dosiahnu nezávislé a spravodlivé prešetrenie preukázaných káuz.

Čím dlhšie bude pri moci súčasná koalícia, tým viac sa sťaží vyšetrovanie a práca kontrolných orgánov. Aj preto je dôležité dosiahnuť predčasné parlamentné voľby.

Sila občanov

Štátna moc pochádza od občanov. Ak zostane vôľa občanov po predčasných voľbách ignorovaná, ich vyvolanie prostredníctvom referenda bude jasným a jednoznačným signálom všetkým politikom. Občania Slovenska si uvedomujú svoju silu, vážia si svoje práva a sú pripravení si ich uplatňovať ak majú pocit, že politici šliapu po ich dôvere.

Žiadna vládna koalícia, súčasná ani budúca, sa nesmie spoliehať na to, že frustrovaní občania im prepáčia ich prehrešky či zlyhania.

 

Ľudia sú nahnevaný a už nechcú ďalej tolerovať zločiny ktoré sa dejú na najvyšších miestach. Už majú dosť toho ako si každý jeden politik ulieva do vrecka. A už nechcú pred tým zatvárať oči a hovoriť "veď všetci kradnú".

 

V predčasných voľbách sa ukáže ako sa Slováci rozhodli. Či chcú aby boli pri moci politici napojený na mafiu alebo majú toho dosť, a vyberú si politikov ktorý budú hájiť záujmy občanov.

Je preto dôležité šíriť myšlienku predčasných volieb, podpísať petíciu a bojovať za slobodu a spravodlivosť všetkými legálnymi cestami.

#hnevamsa #predcasnevolby

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Beaty Balogovej

Príbehy, ktoré odlíšia pravdu od klamstva, môžu stáť život

Prejav šéfredaktorky SME Beaty Balogovej na odovzdávaní medzinárodnej Ceny Alfreda Frieda pre fotografiu roka na tému mier.

DOMOV

Súd uznal Rybaniča vinným, dostal tri roky podmienečne

Filip Rybanič sa musí Kaliňákovi ospravedlniť.


Už ste čítali?